top of page

Sık Sorulan Sorular

Neden bunca profesyonel AlpLock'ı tercih ediyor?

 01  Makfa Elektronik ne yapar?

Makfa , konaklama sektörü için Elektronik Kartlı Kilit ve Kasa Sistemleri üretmek için kurulmuş bir şirkettir. Herhangi bir şirketin temsilcisi ya da tedarikçisi değildir. Doğrudan üretir ve dünya genelinde 25 ülkeye ihraç eder. Alplock ürünleri kendi çözümlerini içerir ve en uygun fiyata en sağlam ve güvenilir sistemi sunar. Alplock maliyet optimizasyonu nedeniyle her zaman daha iyisi daha hesaplı sunar. 

 

 

 02  Alplock ürünleri ekonomik midir?

Alplock kesinlikle FAYDA/FİYAT olarak en iyi seçenektir. Makfa'nın ürün fiyatlarına eklenmesi kaçınılmaz reklam bütçeleri yoktur. Alplock hiçbir ürününde gereksiz makyaj ve göz boyayıcı hiçbir işe yaramayan parçalar kullanmaz. Tasarımlarımız basittir. Sadece ürünleri daha karmaşık ve pahalı göstermek için ayrıca gereksiz ve arıza sebebi parçalar barındırmaz. Alplock 5 yıl garantildiir. Alplock sahip olma maliyeti açısından en uygun çözümdür.  

 

 

 

 03  Ne kadar süredir üretiyorsunuz?

 

​2004 yılından beri üretiyoruz. 2004 yılında elektronik tasarımlar ve yazılım ile başlayan süreç 2005 yıında tüm ürün haline dönüştü. Önce İstanbul-Ankara ortak üretimi daha sonra sadece Ankara Ostim'de taşındı ve halen Ankara Ostim'de ARGE faaliyetleri sürerken üretim de Mersin Serbest bölgesinde devam etmekte. 

 

 

 

 04  Garanti ve Servis hizmetini nasıl veriyorsunuz?

Kilit sistemlerimiz 5 yıl garantilidir. Ürünlerimiz son derece basitçe tasarlanmıştır. Günümüz mantığında demonte satılan ürünler gibidir. Herhangi bir teknik servis elemanınca kolaylıkla takılıp sökülebilir.

Montaj yapılan yerlerin periodik ziyaretlerine gerek yoktur. Zaten böyle bir talep de gelmemektedir. Ölçülmüş hata oranımız ilk 5 yılda %1 civarındadır. Diğer firmalar gibi %10 değil yalnızca %2 ekstra yedek kilit bulundurmanızı her zaman öneririz. 

Arıza halinde zaten personelimizce eğitimi verilmiş ürünü değiştirme eğitimi ile ürün değiştirilir ve arızalı olan firmamıza gönderilir. Eğer hazırda eğitimli personel yok ise çektiğimiz detaylı (gerçek videolar, animasyon değil) videolar ile bu işlemi kolaylıkla yapabilir. Dünyanın birçok ülkesinde ve şehrinde ürünlerimiz bulunmaktadır ve birçoğunda firmamızın teknik servisi bulunmamaktadır. Ancak herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Çünkü AlpLock bu koşularda üretilmektedir.

 

 

 

 05  4-5 yıl sonra ürünün devamını sağlayabiliyor musunuz?

En son üretilen elektronik devreler 2005 yılında üretilmiş olan elektronik devreler ile 1-1 uyumludur. Yeni özellikler ekliyor olmamız aslan önceki versiyonlar ile uyumsuzluk doğurmaz. Alplock her yönü ile devamlılık arz eden bir markadır. Ekonomik olmamızın ana nedenlerinden birisi de budur.

 

 

 

 06   Yazılım neden ücretli? Bazıları ücretsiz teklif ediyor?

Maliyeti olan hiçbir şey ücretsiz olamaz. Bir başka şekilde söylersek üretiminde maliyeti olan bir ürünün mutlaka bir bedeli olmalıdır. Firmamız şeffaf satış şeklini seçmiştir. Sistemin tüm bileşenlerinin fiyatları bellidir. Daha sonrasında ekstra parça fiyatları, pil , yazılım lisansı, yıllık ücretler ya da güncellenme bedelleri talep edilmez. Genellikle proje satışında olması gerekenden ucuz görünen ürünler daha sonra çok daha pahalıya gelir. Bu durum sadece ürün grubumuzla değil tüm ürünler için böyledir. Örneğin dünya 32bit'den 64bit'e geçerken AlpLock kullanıcıları bu geçiş için ücret ödemez iken birçok kişi ya 32bit e mahkum oldu ya da bedelsiz olan yazılıma binlerce dolar ödemek zorunda kaldı.

 

 

 

 07  Nasıl satın alabilirim?

Only send us an email or click the Skype Chat button. We will give you the everything for you. We will send your good, we will come to install and give you the training. Alplock is only one click away. 

 

 

 

 08  En az kaç adet sipariş kabul ediyorsunuz?

En az Sipariş (MOQ) adedimiz yoktur. 3 odalı ve 1350 odalı projelerimiz vardır.

 

 

 09  Oda başına yaklaşık maliyeti nedir?

Tabiiki adede ve modele göre değişecektir ancak bir fikir vermesi açısından oda başına kilit sistemi maliyetinin $60-$120 arasında olacağını söyleyebiliriz. Bu fiyatlar anahtar teslimidir.

 

 

 10  İhraç Kayıtlı satın alabilir miyim?

Hayır. Serbest Bölge kanununa göre bölgede üretilen ürünler İhraç Kaydı ile serbest dolaşıma giremez. Ancak Transit olarak ihraç edilebilir.

 11  Teşvik Belgesi ile satın alabilir miyim?

Evet. Doğrudan Serbest Bölgeden "Türk Malı" olarak da alınabilir. Eğer Serbest Dolaşımdan alınmak istenir ise bu şekilde de KDV'siz olarak teslim edilebilir. Ancak ürünlerin TÜRK MALI olduğunun ve tedarik listesinin buna göre revize edilmesi gerektiğini hatırlatırız.

 12  Ürünleriniz Türk Malı mıdır?

Evet. Ürünlerimiz Türk Malıdır. Made In Turkey ibaresini web sayfamızda, kutularımızda ve broşürlerimizde görebilirsiniz. Sadece sözlü olarak ifade edip de bunu yazamayan firmalardan farkımız da gerçekten üreten olmamızdır.

 

bottom of page